Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

 


NOVÉ KOMÍNY
Stavba nových komínů

ČESKÉ NOVÉ KOMÍNY

Mezi naše služby patří i stavba nových, především třísložkových systémových komínů pro všechny druhy paliv a všechny spotřebiče, tzv. komínové stavebnice: komíny z lehčeného betonu (Schiedel atd.) cihelné komínové systémy (české komíny Ciko a Heluz...), nerezové systémové komíny (Jeremias, Ricomgas, Ciko Eka), plastové komíny pro kondenzační kotle (Ricomgas).

Komín se vždy dimenzuje podle spotřebiče a od roku 2016 je potřeba provést výpočet spalinové cesty ve speciálním programu, zda bude správně odvádět spaliny. Správný postup je takový, že si vyberete spotřebič, kontaktujete kominíka, kominík spočítá spalinovou cestu a navrhne nejvhodnější komín (průměr, délka, materiál) a teprvé poté se lze pustit do vlastní výstavby takto doporučeného a schváleného komínu. Jen tento postup vám zaručí, že vám komín a spotřebič budou správně fungovat a nebudete se potýkat s častými problémy špatně nadimenzovaných komínů (saze dehtují, kamna netáhnou, kouří atd.). U plynových komínů je to ještě složitější a kotle pak jdou do poruchy a vůbec se nespustí atd.

Pokud uvažujete o stavbě nového komínu kontaktujte nás a najdeme společně vhodné řešení. V poslední době realizujeme nové komíny i do pasivních domů a dřevostaveb, takže problematiku tepelných mostů, dodržení normových odstupů od hořlavých předmětů, tradičních blower-door testů máme zvládnutou.

Nejčastěji stavíme české zděné komíny od firmy CIKO, nebo Schiedel u kterých najdete vhodné komínové příslušenství pro pasivní domy a dřevostavby. Nerezové komíny pak od firem EKA (Ciko), Jeremias, Ricomgas. Cena montáže u zděného komínu - velmi orientačně cca 14 000 Kč (bez materiálu) u nerezového cca 12 000 Kč bez materiálu.

Kromě komínů na tuhá paliva stavíme také komíny k plynovým spotřebičům, aktuálně nejčastěji k turbo-kotlům a kondenzačním kotlům. Tyto komín se řeší nejčastěji jako koncentrické, koaxiální (trubka v trubce, kdy vnitřní tenčí slouží k odvodu spalin a širší vnější k přisávání vzduchu). Případně se přívod vzduchu řeší děleně a do komínu jdou pouze spaliny.

POZOR! K novému komínu je potřeba revizní zpráva s kulatým razítkem - ta je samozřejmost u komínů postavených naší firmou. U komínů stavěných svépomocí, zedníkem, stavební firmou to není úplná samozřejmost. Vždy záleží na posuzení konkrétního případu. Napište nebo zavolejte a domluvíme se.

Výstavba systémového komínu CIKO 3V v nadstřešní části

Instalace nerezového komínu na rovnou střechu, která bude inzolvána poylstyrénem, proto je použito nehořlavé pěnosklo od f.CIKO Rohové provedení komínu Ciko 3V a napojení sopouchu Stříška napoleon na komínu Ciko 3V Koncetrický komín k odvodu spalin kondenzačního kotle Pěnosklo Ciko Kouřovod pro kondenzační kotel


Nechte si od nás zpracovat nezávaznou cenovou nabídku na materiál + výstavbu nového komínu


Kouřovod s funkcí komínu v pasivním dřevěném domě, prostup kolem komínu řešen izolačním pěnosklem

Stavba komínu v RD v Brně, účinná výška 8m, průměr 200mm, keramická vložka Ukázka výstavby systémového komínu CIKO. Realizace: Brno

Nerezový komín