Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

 


VÝCHOZÍ REVIZE
Revizní zpráva

Jako revizní technici spalinových cest vydáváme i vychozí revize s kulatým razítkem. Má to ale svoje úskalí, především u komínů na tuhá paliva je potřeba dodržet montážní návod a vzdálenost od hořlavých předmětů. U plynových spotřebičů je revize také navázána na dodržení normových hodnot. Napište, nebo zavolejte a domluvíme se.

Co je to revize a kdy je potřeba?

Revize je proces, při kterém se posoudí spalinová cesta jako celek: vhodnost stavební konstrukce, funkčnost komínového systému, požární bezpečnost a bezpečnost odvodu spalin do volného ovzduší. Dále se zkoumá zda spalinová cesta odpovídá normovým požadavkům (především normám ČSN EN 1443, ČSN EN 73 42 01). Revize spalinové cesty se provádí v těchto případech:

- před uvedením spalinové cesty do provozu (stavba nového komína)

- při změně druhu paliva připojeného spotřebiče

- při změně spotřebiče

- po komínovém požáru

- při vzniku trhlin ve spalinové cestě (i při podezření na trhliny ve spalinové cestě)

POZOR!: Dostat vychozí revizi na nový komín na tuhá paliva stavěný svépomocí, nebo neautorizovanou firmou (zedník, stavební firma) není samozřejmost a případů, kdy se odmítáme pod stavbu podepsat je celá řada!  Je potřeba, aby nové komíny, vložkování komínů atd., prováděla POUZE autorizovaná firma (kominík, kominictví) a celý průběh výstavby byl zdokumentován -nafocen. Je nutné také doložit použité materiály v okolí komínu, jejich prohlášení o shodě, zařazení do tříd dle hořlavosti, projektovou dokumentaci atd. Nutnou náležitostí každé výchozí revize je také výpočet spalinové cesty, kdy se zjišťuje zda konkrétní spotřebič bude v komínu dané výšky, průměru a materiálu fungovat. Správný postup je tedy takový, že nejprve se vybírá spotřebič a k němu se dimenzuje komín. (stavba "univerzálních komínů průměru 200 mm" je minulostí a často jsou tyto nefunkční a musí se dodatečně vložkovat ). Pouze v těchto případech lze vydat revizní zprávu ke komínu pro kolaudaci atd. Je stále více a více případů, kdy je komín postaven neodborně a v rozporu s normou, není dodržen stavební postup dle návodu atd. Proto vždy doporučujeme začít konzultovat stavbu komínu s revizním technikem v předstihu před samotnou realizací.