OPRAVY KOMÍNŮ
Opravy komínů

Zabýváme se všemi typy oprav poškozených komínů: výměny poškozených kouřovodů, vsazování kontrolních otvorů do stávajících kouřovodů, výměny a opravy poškozených komínových dvířek, opravy nastřešních částí komínu, přístavby na stávající komíny a další úpravy komínů.

Nadstřešní část komínu opravujeme nejčastěji odstraněním zděné části a nahrazením nerezovým třísložkovým nástavcem. Obdobně řešíme i zvýšení účinné výšky komínu (z důvodu výstavby okolních budov, špatnému tahu atd.).Používáme certifikovaný materiál dle směrnic EU.

Kouřovody u plynných paliv z flexi vzduchotechnické hadice (pro dočasné dopojení - nevyhovující normě) měníme za kouřovody z pevného hliníkového, nebo nerezového plechu (ideálně včetně čistícího kolena).

Kouřovody u tuhých paliv vyměňujeme za kouřovody z černé kouřoviny, nebo z nerezi. Životnost těchto kouřovodů je pak v desítkách let, oproti běžnému tenkému plechovému kouřovodu ze supermarketů. U kouřovodů nezapomínáme na čistící kolena, díky kterým se dá kouřovod vyčistit, aniž by se musel demontovat. Velmi důležitá je dilatace kouřovodu u tuhých paliv, ať už pomocí provazců, nebo speciálních přechodových dílů. Pracujeme také s nehořlavými prostupy pro kouřovodu v dřevostavbách a pasivních domech.

Výměna starých komínových dvířek - zde si lze vybrat nová klasická plechová dvířka (bílá, šedá), případně nerezová komínová dvířka. Nezapomeňte, že kvalitní těsná dvířka zlepšují komínový tah a tím i lepší pocit z odvodu spalin a vyditelnosti ohně ve spotřebiči.

 

Nechte si od nás zpracovat nezávaznou cenovou nabídku na opravu komínu na emailü: info@kominictvi24.cz

Ukázky realizací oprav

Opravy kouřovodů


Zvýšení komínu pomocí nerezového komínového nádstavce. Zvýšili jsme účinnou výšku a zlepšil se tah kamen

Ukázka realizace střešního nádstavce, nerezový 3 složkový nádstavec EKA (německo) - 1,5m. Realizace Brno Obřany

Nevhodný flexi kouřovod pro vzduchotechniku, byl vyměněn za normový kouřovod z pevných hlliníkových trubek

Ukázka opravy kouřovodu - výměna děravé hliníkové flexi hadice za pevná hliníková kolena Realizace Adamov

Výměna kouřovodu, který byl ze 3 různých materiálů za hliníkový s čistícím kolenem

Ukázka výměny kouřovodu - původní nevyhovující složený z 3 typů plechu (nerez, pozink, flexi hliník) Realizace Štěpánovice,

Zazděení komínových dvířek v rámci vložkování komínu - flexi hadicí 0,4mm nerez na o průměru DN 150mm určená pro tuhá paliva

Zazdívání komínových dvířek na půdě po vyvložkování komínu, realizace Brno

Pevná nerezová vložka a třísložkový nerezový nádstavec pro plynový kotel

Vložkování nízkého komínu k plynovému spotřebiči pevnou vložkou + nerezový třísložkový nádstavec -1,5m. Realizace Brno

Akční cena na výměnu kouřovodu