Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

 


OPRAVY KOMÍNŮ
Opravy komínů

Zabýváme se všemi typy oprav poškozených komínů: výměny poškozených kouřovodů, vsazování kontrolních otvorů do stávajících kouřovodů, výměny a opravy poškozených komínových dvířek, opravy nastřešních částí komínu, přístavby na stávající komíny a další úpravy komínů.

Nadstřešní část komínu opravujeme nejčastěji odstraněním zděné části a nahrazením nerezovým třísložkovým nástavcem. Obdobně řešíme i zvýšení účinné výšky komínu (z důvodu výstavby okolních budov, špatnému tahu atd.).Používáme certifikovaný materiál dle směrnic EU.

Kouřovody u plynných paliv z flexi vzduchotechnické hadice (pro dočasné dopojení - nevyhovující normě) měníme za kouřovody z pevného hliníkového, nebo nerezového plechu (ideálně včetně čistícího kolena).

Kouřovody u tuhých paliv vyměňujeme za kouřovody z černé kouřoviny, nebo z nerezi. Životnost těchto kouřovodů je pak v desítkách let, oproti běžnému tenkému plechovému kouřovodu ze supermarketů. U kouřovodů nezapomínáme na čistící kolena, díky kterým se dá kouřovod vyčistit, aniž by se musel demontovat. Velmi důležitá je dilatace kouřovodu u tuhých paliv, ať už pomocí provazců, nebo speciálních přechodových dílů. Pracujeme také s nehořlavými prostupy pro kouřovodu v dřevostavbách a pasivních domech.

Výměna starých komínových dvířek - zde si lze vybrat nová klasická plechová dvířka (bílá, šedá), případně nerezová komínová dvířka. Nezapomeňte, že kvalitní těsná dvířka zlepšují komínový tah a tím i lepší pocit z odvodu spalin a vyditelnosti ohně ve spotřebiči.

 

Nechte si od nás zpracovat nezávaznou cenovou nabídku na opravu komínu na emailü: info@kominictvi24.cz

Ukázky realizací oprav

Opravy kouřovodů


Zvýšení komínu pomocí nerezového komínového nádstavce. Zvýšili jsme účinnou výšku a zlepšil se tah kamen

Ukázka realizace střešního nádstavce, nerezový 3 složkový nádstavec EKA (německo) - 1,5m. Realizace Brno Obřany

Nevhodný flexi kouřovod pro vzduchotechniku, byl vyměněn za normový kouřovod z pevných hlliníkových trubek

Ukázka opravy kouřovodu - výměna děravé hliníkové flexi hadice za pevná hliníková kolena Realizace Adamov

Výměna kouřovodu, který byl ze 3 různých materiálů za hliníkový s čistícím kolenem

Ukázka výměny kouřovodu - původní nevyhovující složený z 3 typů plechu (nerez, pozink, flexi hliník) Realizace Štěpánovice,

Zazděení komínových dvířek v rámci vložkování komínu - flexi hadicí 0,4mm nerez na o průměru DN 150mm určená pro tuhá paliva

Zazdívání komínových dvířek na půdě po vyvložkování komínu, realizace Brno

Pevná nerezová vložka a třísložkový nerezový nádstavec pro plynový kotel

Vložkování nízkého komínu k plynovému spotřebiči pevnou vložkou + nerezový třísložkový nádstavec -1,5m. Realizace Brno

Akční cena na výměnu kouřovodu