Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

 


Jak čistíme komíny my

Jsme moderní kominická firma, která disponuje aktuálně nejmodernějšími kominickými nástroji německé firmy WOEHLER. Kdo tedy očekává "dědu se štětkou přes rameno" je vedle :-) Rádi boříme zaběhlé mýty, například ten že se komín dá vyčistit pouze ze střechy...

Způsoby čištění naší firmou:

Ze střechy - pokud je dobrý přístup na střechu, střecha je v dobrém technickém stavu a je vybavena náležitostmi dle normy (nášlapy ke komínu, komínová lávka). Po střechách chodíme denně, na druhou stranu ale kominík není veverka, tudíž jsou střechy kam je lepší se nepouštět. Ze střechy se čistí nejčastěji lanem s kominickým strojkem, kominickým navijákem se štosákem, nebo speciálními nastavitelnými tyčemi vybavené nerezovými sluníčky, nebo plastovými štětkami.

Z půdy - každý správný starší dům má dvířka do komínu i na půdě a odtud se komíny čistí asi nejčastěji. Nejdříve se vyčistí část od dvířek nahoru k ústí komínu a teprve poté směřem dolů. Tady už nestačí jen lano, ale jsou potřeba tyče, nebo naviják s laminátovým drátem, který vyčistí komín stejně dobře i proti působení gravitace. Pokud je na půdě byt, tak do dvířek dáváme molitanovou ucpávku, aby saze nelítaly do místnosti (nebo aby se jejich poletování snížilo na minimum)

Spodními dvířky - ano, i spodními dvířky lze komín vyčistit stejně kvalitně jako ze střechy, nebo z půdy. Vlastníme tyče a navijáky (se spec.štětkami a sluníčky), kdy naviják vyčistí i 15m komín a tyče klidně i 20m. Pokud jsou dvířka v obyvatelné místnosti, používáme molitanovou ucpávku, aby sazí na podlaze a kolem dvířek bylo co nejméně.

Čištění přes spotřebič (krb, kamna) - u přímého komínu (kouřovod s funkcí komínu), tedy tam kde je komín nasazen rovnou na spotřebič (nejčastěji se tyto komíny dělají nerezové), tak tento typ komínů se čistí tyčemi se speciální štětkou, která musí projít komínovou klapkou.

Sopouchem - po demontáži kouřovodu lze komín vyčistit i přes sopouch.

Čistícím kusem v koleně - u plynových kotlů, kdy je komín vyvložkován (plast, nerez) je založen na patní koleno je toto jediná možnost jak tento komín vyčistit. Je to lepší varianta než ze střechy - kdy by se mohly nečistoty nahrnout do plyn.kotle a ten nebude správně fungovat.

Jak vidíte možností ja vyčistit komín na tuhá paliva a plyn je hodně, takže se nemusíte bát toho, že třeba nemáte na střeše nášlapy a že kominík bude nadávat - my nebudeme, poradíme si jinak.